Telefon
WhatsApp
Kullanışlı Promosyon Ürünler
Kullanışlı Promosyon Ürünler

Reklam ve pazarlamanın odak noktasında yer alan promosyon ürünleri, hedef kitleye ulaşmak ve kurumsal kimlik yaratmada etkili bir yöntem kabul ediliyor. Tanıtım çalışmasının etkili olabilmesi için ürünlerin dikkatli seçilmesi öneriliyor. Örneğin elektronik ürünler satışı yapan bir markanın promosyon kalem yerine promosyon USB bellek dağıtımı yapması daha kabul edilebilir bir çalışmadır. Promosyon çalışmasında hedef kitle, rakip incelemesi ve hedef kitle analizi yapıldıktan sonra ürün çeşitlerinin incelenmesi, markaya hitap eden bir ürün yoksa yeni bir ürün belirlenip tasarlanması gibi kapsamlı bir çalışma gerçekleştiriliyor. Hedef kitleyi önemseyen firmalar, eşantiyon çalışmasında titiz davranıyor, verdiği hizmetlere uygun ürünler seçiyor ve ürünlerin kalitesine dikkat ediyor. Promosyon çalışması yapmadan önce tercih edilecek ürünlere dair dikkat edilecek unsurlar şöyledir;

Hedef kitlenizi inceleyin

Bir markanın hedef kitlesini tanıması, yapacağı tüm tanıtım ve kampanyalarda verimli sonuçlar alacağı anlamını çıkartır. Marka, müşterisini ve kitlesini iyi tanımalı, istek ve beklentilerini gözlemlemelidir. Hedef kitlenin yaşam tarzı, cinsiyet dağılımı, yaş aralığı, lokasyon özellikleri, gelir durumu gibi detaylar yapacağınız tanıtımda etkili bilgilerdir. Gelir grubuna göre dahi promosyon ürün seçimi değişkenlik gösterebiliyor.

Şirket imajınızı unutmayın

Her kuruluşun vizyonu ve misyonu vardır. Yapacağı çalışmalarda, toplumsal sorumluluk hareketlerinde şirket imajına uygun şekilde davranmak gerekiyor. Kurumsal promosyon ürünleri dağıtırken de bu imaj göz önünde bulundurulmalıdır. Tanıtım çalışmalarında şirket mottosunu kullanarak logolu ürünler dağıtabilirsiniz.

Rakiplerinizi inceleyin

Toptan promosyon ürünleri alıp dağıtıma başlamadan önce mutlaka rakiplerinizi inceleyin. Rakibinizle aynı ürünü ya da onlardan daha kötü, ilgi çekici olmayan bir hediye vermek istemezsiniz. Rakibinizin hedef kitlesi üzerindeki etkisini inceleyebilir, tanıtım çalışmalarını gözlemleyebilir ve bu tanıtımın ne derece başarılı olduğuna dikkat edebilirsiniz. Bu küçük inceleme neticesinde ürün seçiminiz daha etkili olacaktır.

Ürün kalitesine ve içeriğine önem verin

Promosyon logolu ürünler müşterilerin her zaman hoşuna gider. Ancak ürün yeterince kaliteli ve işlevsel özelliklere sahipse bu durum gerçekleşir. Kalitesiz, müşterinin ihtiyacını karşılamayan ürünler boşa dağıtılmış olur. ilginç promosyon ürünleri ya da sık kullanılan promosyon kalem gibi ürünlerle müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

Sektör – ürün uyumuna özen gösterin

Kafe işletiyor ya da sadece kahve satan bir zincirseniz dağıtacağınız promosyon logolu ürün USB bellek ya da defter olmamalıdır. Promosyon kupa, promosyon termos gibi daha sektöre uygun, üstelik müşterilerin hoşuna gidecek ürünler seçmelisiniz.

  • Etiketler: