Telefon
WhatsApp
Promosyon Ürünler ve Müşteriler
Promosyon Ürünler ve Müşteriler

Reklam yapmanın temel amaçlarından biri kişilerin aklında kalıcı olmaktır. İsim, marka imajı, değeri ve markadan çıkan ürünlerin, hizmetlerin tanıtımını yaparken birçok yöntem kullanılıyor. Broşür, gazete – dergi, radyo ve televizyon reklamları en bilinen reklam uygulamalarındandır. Burada öne çıkan ve etkisini yitirmeyen tanıtım yöntemi ise promosyon ürünleri oluyor. firmalar, işletmeler bin bir çeşit promosyon ürün seçeneği ile markasının adını uzun süreler akıllarda kalmasını sağlıyor. Eşantiyon ürünlerle reklam yapanlar aslında reklamdan öte müşteri memnuniyetini sağlamış oluyorlar. Müşteriler yaptıkları alışverişler neticesinde kendilerine sunulan küçük fakat işlevsel hediyelerle mutlu oluyorlar, markaya karşı bir gönül bağı kuruyorlar. Satış taktikleri arasında da yer alan kurumsal promosyon ürünleri, birçok yönden firmalara avantaj kazandırıyor. Elbette ürün dağıtımının temel faydaları ve amaçları daha geniş bir alanda yer buluyor. Promosyon ürünlerin işlevi nedir, ne işe yarar diyenler için bazı hususlar şöyledir;

Promosyon ürünlerle markanın tanıtımı çok yönlü gerçekleşir.
Ürünler markanın organik reklam yapmasını sağlar. Örneğin promosyon yelek giyen bir müşteri, farklı mekanlarda bulunmasıyla markanın reklamını yapmış oluyor. Bu ürünleri alan ve kullanan kişilerin ağızdan ağza yaptığı reklam ise ekstra fayda sağlıyor.
Kuruluşlar, toptan promosyon ürünleri alımı yaparak düşük maliyetlerle reklam yapma şansı elde ediyor.
Müşteri memnuniyeti gittikçe yükseliyor.
Memnuniyet odağında firma satışları artıyor.
Markanın bilinirliği, güvenirliği ve değeri gün geçtikçe yükseliyor.
Marka piyasada daha hızlı yer ediniyor ve kalıcılık kazanıyor.
Markanın kullandığı slogan ürünler aracılığıyla kişilere ulaştığından kişilerin aklında slogan ve marka eşleşmesi oluyor.
Hedef kitleye ulaşmada logolu ürünler etkili sonuçlar veriyor. Yeni müşteri kazanımını hızlandırıyor.
Özel günlerde verilen ilginç promosyon ürünleri ile marka adından söz ettirmeyi başarıyor.
Promosyon takvim, promosyon ajanda ve daha birçok promosyon logolu ürünler ile uzun vadeli reklam çalışmaları yapılıyor; istenilen satış rakamlarına ulaşılabiliyor. Markaların bu hususta seçeceği promosyon ürüne özen göstermesi gerekiyor. Sektör ve ürün uyumu etkiyi artırabiliyor. Örneğin elektronik ürünler satan bir firma promosyon powerbank gibi bir ürün seçebilir.

  • Etiketler: