Telefon
WhatsApp
Yeni Başlayanlara Özel Promosyon Ürünler
Yeni Başlayanlara Özel Promosyon Ürünler

Her şeyi hazırlayıp, yeni bir şirket açmaya karar verdiğinizde geriye kalan şey satışları canlandırmak için reklam ve tanıtım çalışmalarına başlamak olacaktır. Hayata geçirdiğiniz fikrinizin size somut anlamda dönüş yapması için yine somut bir tanıtım aracına ihtiyacınız var. Örneğin promosyon ürünleri gibi. Promosyonlar, hayatımızdaki küçük hediyeler olarak görülebilir. Üzerinde bir markanın, kuruluşun ismi ve logosu yer alan eşantiyonlar, markayla olan iletişimi canlı tutuyor. Başlangıçta sıklıkla promosyon ürün gücünden yararlanabilir, istediğiniz satış dengesine kavuştuktan sonra ise dönemsel kampanyalar yaparak müşteri memnuniyetini artıracak çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Eşantiyon Ürünleri Tercih Etmelisiniz?

Eşantiyon ürünler dağıtmaya karar verdiniz ama yüzlerce ürün arasından seçim yapmak elbette zor olabiliyor. Doğru sektör doğru ürün eşleşmesinin başarı getirdiğini ilginç promosyon ürünleri seçiminin ise dikkatleri çektiğini söylemek mümkündür. Ürünleri elektronik, kırtasiye, tekstil, ilginç, doğal ürünler şeklinde kategorize etmek mümkündür. En sık tercih edilenler promosyon defter, kalem, ajanda, takvim, not defteri gibi kırtasiyeye yönelik kağıt ürünlerdir. Elektronik ürünler arasında ise promosyon powerbank, USB bellek, el feneri, radyo gibi işlevsel ürünler bulunuyor. Tişört, şapka, gömlek, yelek gibi ürünler tekstil kategorisinde yer alırken tohumlu kalemler, fidanlar, tohumlar doğal ürünler arasında kendini gösteriyor. Hangi ürünü seçeceğiniz tamamen size kalmış ancak sektör ve ürün uyumuna dikkat etmenizde fayda var. Örneğin yayıncılık sektöründeyseniz defter, kalem, ayraç gibi ürünler tercih edebilir, sene başında ajanda dağıtımı yapabilirsiniz.

Promosyon Ürünler Yeni İşletmelere Ne Kazandırır?

Kurumsal promosyon ürünleri yeni işletmelere en başta bilinirlik kazandırıyor. Yeni bir yer açıldığını duyurmanın en etkili yollarından biri promosyon olduğundan açılıştan itibaren logolu ürünler dağıtmak aşinalık oluşturuyor. İşletmenizin kalıcı bir müşteri kitlesi kazanmasında yapacağınız çalışmaların etkisi kaçınılmaz. Tüketiciler hediye almayı ya da promosyonlu alışveriş yapmayı seven bir psikolojiye sahiptir. İşletmelerin bu detayı atlamaması kısa ve uzun dönemli satışlarda olumlu bir yükselişe zemin hazırlıyor. İşletmenizin müşteri ile sürekli bir etkileşim içerisinde olmasında logolu eşantiyon ürünlerinin doğrudan etkisi bulunuyor. Seçeceğiniz ürünlerle bu etkiyi artırabilir, yeni müşteriler kazanabilirsiniz.

  • Etiketler: